Ugruntowanie i świadomość w pracy refleksologa, metoda TRE i superwizja - 23 marca 2024

03/09/2022

Tematem tego spotkania będzie tym razem ugruntowanie w pracy refleksologa oraz zwiększenie świadomości w komunikacji z klientem, co zdecydowanie może wpłynąć na jakość naszej pracy i umiejętność regeneracji.
Doświadczymy metody TRE®, która pozwoli nam doświadczyć pełniej siebie w momencie, w którym akurat jesteśmy.
Poznamy także podstawowe zasady Analizy Transakcyjnej metody psychoterapeutycznej, która umożliwia między innymi zrozumienie w jaki sposób się komunikujemy z innymi.
 

Miejsce: Hotel Vivaldi, ul. Winogrady 9, Poznań
Data: 23 marca, sobota 10.00 - 16.00
Cena: 400 zł

Warsztaty poprowadzi:
Paweł Walczak - na co dzień psychoterapeuta w nurcie analizy transakcyjnej i trener biznesowy, TRE Provider od 2016. W swojej pracy stosuje także różnorodne techniki redukcji stresu, techniki oddechowe i medytacyjne. Praktyk Lomi-Lomi, ma również doświadczenie w pracy z refleksologią stóp.
 

Metoda TRE® (Tension &Trauma Releasing Exercises) – ćwiczenia pozwalające uwolnić napięcia i traumy. W tej części poznasz od strony teoretycznej i praktycznej opracowaną przez Davida Berceli’ego metodę samoregulacji, która pozwala zniwelować skutki codziennych napięć, długotrwałego stresu, może także docierać do dawnych głęboko ukrytych w naszym ciele trudnych przeżyć i traum.

TRE® to zestaw kilku specjalnie dobranych ćwiczeń, wykonywanych, by uruchomić w ciele mimowolne drżenia neurogeniczne mięśni i powięzi, swego rodzaju wibracje. Nie są one celem same w sobie, a jedynie sposobem na odzyskanie równowagi naszego układu nerwowego, uwolnienie wzorców, których nasze ciało i mózg używały w momentach stresu czy traumy. Wibracje powodują obniżenie napięcia wszystkich tkanek, uczą dialogu z własnym ciałem, pomagają być tu i teraz. W efekcie możemy odczuć przyjemną obecność w ciele.

TRE® nie jest terapią, nie ma konieczności omawiania naszych trudnych doświadczeń. Celem stosowania TRE® jest przywrócenie ciała do naturalnej równowagi, w której wszystkie układy (neurologiczny, biochemiczny, anatomiczny) pracują w harmonii.

Przeciwwskazania do stosowania TRE®:
- zaburzenia ciśnienia krwi i pracy serca (arytmia, rozrusznik, operacje)
- złamania kości,  nadwyrężenia i skręcenia stawów
- stany pooperacyjne
- hypo/hiperglikemia
- padaczka
- ciąża
- schorzenia psychiatryczne leczone farmakologicznie: psychozy, głęboka depresja, schizofrenia