O nas

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z refleksologii – terapii, która w sposób holistyczny wspiera nasze ciało w procesach samoleczenia, podnosi poziom energii i reguluje wszystkie funkcje naszego ciała. Ma to odzwierciedlenie nie tylko w naszym samopoczuciu fizycznym, ale także wpływa pozytywnie na nasze emocje i stan umysłu.

MAGDALENA BESTRZYŃSKA

Od wielu lat interesują mnie różnego rodzaju formy pracy z ciałem, dzięki którym możemy poczuć się lepiej nie tylko na poziomie fizycznym, ale które także pozwalają bycie w lepszym kontakcie z samym sobą, swoimi emocjami i dotarcie do tego co dla nas dobre i ważne.

Wszystkie te metody, którymi obecnie zajmuję się w gabinecie pomogły mi samej na drodze do poszukiwań siebie, uzdrowieniu wielu aspektów mnie na poziomie fizycznym i emocjonalnym oraz w odkryciu i realizacji mojego potencjału. Pomogły mi odnaleźć jeszcze więcej radości i lekkości w życiu, którą teraz pragnę podzielić się z Tobą.

Refleksologią zajmuję się od 2005 roku i od tego czasu moje życie nabrało zupełnie innej jakości. Przekonałam się, że można z większą uwagą traktować ciało i czuć się na co dzień lepiej niż tylko „dobrze”  czy „w miarę”, że dzięki tej wiedzy można poradzić sobie w prosty sposób z różnymi dolegliwościami i dzięki temu zyskać nowe siły i energię do realizacji naszych marzeń i celów.  Pragnę przekazywać tą wiedzę jak największej ilości osób i dlatego zostałam nauczycielem zawodu – członkiem Polskiego Instytutu Refleksologii.

Moją pracę refleksologa w gabinecie Ritmo de Vida uzupełniają jeszcze następujące terapie:

Ćwiczenia TRE® - dają mi rozluźnienie na co dzień i pozwoliły się uwolnić z wieloletnich napięć zebranych w ciele.

Masaż dźwiękiem wg metody Petera Hessa® - to lekkość i ukojenie dla mojego ciała i duszy, czas na odpoczynek od codzienności.

Access Bars® i praca z innymi narzędziami metody Access Consciousness® - pokazują, że można wyjść poza utarte przekonania i ograniczające nas punkty widzenia.

Interesuję się i zajmuję także innymi  terapiami naturalnymi , różnymi formami pracy z ciałem oraz tańcem terapeutycznym. Medytuję, stosuję esencje kwiatowe dr Bacha, dzięki czemu łatwiej mi przyjrzeć się problemom drugiej osoby w sposób holistyczny i razem z nią zastanowić się nad zmianami, które warto dokonać w codziennym trybie życia, aby w pełni wykorzystać dany nam potencjał.

Na co dzień realizuję też swoje marzenie - jestem instruktorką samby brazylijskiej – daje mi to ogromną radość, którą dzielę się z innymi.

Zapraszam na spotkanie – Ty także możesz czuć się lepiej!

Kwalifikacje i ukończone szkolenia z zakresu refleksologii:

Dyplomowany refleksolog stóp i dłoni - od 2006 (Polski Instytut Refleksologii)

Dyplomowany refleksolog twarzy - od 2007 (Polski Instytut Refleksologii)

Nauczyciel zawodu Polskiego Instytutu Refleksologii od 2010

Podstawowe i zaawansowane szkolenie z Hanne Marquardt - 2011, 2012, 2015, 2016 (organizator i tłumacz szkoleń)

I stopień kursu metody Dien Cham z Dr Bui Quoc Chau - 2014

 

PAWEŁ WALCZAK

Jestem zafascynowany tym jak bardzo kontakt z własnym ciałem może pomóc w przetrwaniu życiowych trudności i osiągnięciu własnych celów. Coraz więcej badań naukowych potwierdza zależność pomiędzy świadomością ciała a jakością stanu umysłu i stanem naszego zdrowia. Uważam, że taką wiedzę warto przekazać wszystkim zainteresowanym.

Od wielu lat stosuję trening uważności (mindfulness) i medytację. Od 2010 roku robię to pod kierunkiem nauczycieli Bon – tybetańskiej odmiany buddyzmu. Jestem również masażystą Lomi Lomi Nui, co jest wynikiem zainteresowania hawajską formą pracy z ciałem – Kino Mana.

Refleksologia wspiera moje zdrowie już od wielu latu, a sam nauczyłem się jej od Magdy - nauczyciela zawodu. I pogłębiam moje umiejętności uczestnicząc w spotkaniach i warsztatach organizowanych przez Wandę Budzanowską-Bratko w Polskim Instytucie Refleksologii.

Oprócz refleksologii w gabinecie Ritmo de Vida zajmuję się także:

Ćwiczenia TRE® - skuteczna redukcja przewlekłego stresu i efektów życiowych traum.

Sesje redukcji stresu z wykorzystaniem różnych technik pracy z ciałem, między innymi technik oddechowych, medytacyjnych, mindfulness czy pracy z niskimi temperaturami.

Sesje z wykorzystaniem urządzeń do biofeedbacku.

Od pewnego czasu badam  skutki wystawiania się na ekstremalne zimno np. poprzez medytację w lodowatej wodzie. Bardzo pomocne w tym aspekcie są dla mnie doświadczenia Wima Hofa. Okazuje się, że ekspozycja ludzkiego ciała na zimno nie tylko hartuje organizm ale pomaga także zachować (lub odzyskać) radość i energię na co dzień. Co ciekawe, wpływa także na styl myślenia.

Jeśli miałbym powiedzieć, ze Święty Gral istnieje to na pewno upatrywałbym go właśnie w ludzkim ciele. Moje doświadczenia pokazują, że ludzkie ciało, jeśli tylko odważymy się zwrócić na nie uwagę (za pomocą różnych form pracy z ciałem), posiada możliwości o które byśmy zupełnie go nie podejrzewali.

Jeśli masz ochotę lub potrzebę skorzystania z indywidulanych sesji – zapraszam do kontaktu.