O nas

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z refleksologii – terapii, która w sposób holistyczny wspiera nasze ciało w procesach samoleczenia, podnosi poziom energii i reguluje wszystkie funkcje naszego ciała. Ma to odzwierciedlenie nie tylko w naszym samopoczuciu fizycznym, ale także wpływa pozytywnie na nasze emocje i stan umysłu.

MAGDALENA BESTRZYŃSKA

Od wielu lat interesują mnie różnego rodzaju formy pracy z ciałem, dzięki którym możemy poczuć się lepiej nie tylko na poziomie fizycznym, ale które także pozwalają bycie w lepszym kontakcie z samym sobą, swoimi emocjami i dotarcie do tego co dla nas dobre i ważne.

Wszystkie te metody, którymi obecnie zajmuję się w gabinecie pomogły mi samej na drodze do poszukiwań siebie, uzdrowieniu wielu aspektów mnie na poziomie fizycznym i emocjonalnym oraz w odkryciu i realizacji mojego potencjału. Pomogły mi odnaleźć jeszcze więcej radości i lekkości w życiu, którą teraz pragnę podzielić się z Tobą.

Refleksologią zajmuję się od 2005 roku i od tego czasu moje życie nabrało zupełnie innej jakości. Przekonałam się, że można z większą uwagą traktować ciało i czuć się na co dzień lepiej niż tylko „dobrze”  czy „w miarę”, że dzięki tej wiedzy można poradzić sobie w prosty sposób z różnymi dolegliwościami i dzięki temu zyskać nowe siły i energię do realizacji naszych marzeń i celów.  Pragnę przekazywać tą wiedzę jak największej ilości osób i dlatego przez 10 lat byłam nauczycielem zawodu Polskiego Instytutu Refleksologii. Obecnie prowadzę szkolenia w ramach założonego przeze mnie Centrum Refleksologii Integracyjnej.
Jestem koordynatorem na Polskę Międzynarodowej Rady Refleksologów (International Council of Reflexologists).

W gabinecie refleksologii znajdującym się w Centrum Terapii Integracyjnej prowadzę jeszcze następujące terapie:

Ćwiczenia TRE® - które dają mi rozluźnienie na co dzień i pozwalają uwolnić się z wieloletnich napięć zebranych w ciele.

Masaż dźwiękiem wg metody Petera Hessa® - to lekkość i ukojenie dla ciała i duszy, czas na odpoczynek od codzienności.

Access Bars® i praca z innymi narzędziami metody Access Consciousness® - pokazują, że można wyjść poza utarte przekonania i ograniczające nas punkty widzenia.

Interesuję się i zajmuję także innymi  terapiami naturalnymi , różnymi formami pracy z ciałem oraz tańcem terapeutycznym. Medytuję, stosuję esencje kwiatowe dr Bacha, dzięki czemu łatwiej mi przyjrzeć się problemom drugiej osoby w sposób holistyczny i razem z nią zastanowić się nad zmianami, które warto dokonać w codziennym trybie życia, aby w pełni wykorzystać dany nam potencjał.

Na co dzień realizuję też swoje marzenie - jestem instruktorką samby brazylijskiej – daje mi to ogromną radość, którą dzielę się z innymi.

Zapraszam na spotkanie – Ty także możesz czuć się lepiej!

Kwalifikacje i ukończone szkolenia z zakresu refleksologii:

Dyplomowany refleksolog stóp i dłoni - od 2006 (Polski Instytut Refleksologii)

Dyplomowany refleksolog twarzy - od 2007 (Polski Instytut Refleksologii)

Nauczyciel zawodu refleksologa od 2010

Podstawowe i zaawansowane szkolenie z Hanne Marquardt - od 2011 - posiadam uprawnienia do prowadzenia warsztatów doszkalających z jej metody.

I i II stopień kursu metody Dien Cham z Dr Bui Quoc Chau - 2014

Szkolenie z refleksologii Dr Jesus Manzanares - 2019

Refleksologia w ciąży Mauricio Kruchik - 2022

Liczne seminaria doszkalające on-line i konferencje.

 

MAGDALENA WELSCH

Poszukiwanie balansu i harmonii w życiu wytycza ścieżki, którymi podążam. Dbanie o zdrowie własne i moich bliskich wpisuje się w te poszukiwania.
Od 15 lat ćwiczę Tai-Chi i Qigong. Umysł zajęty zapamiętywaniem form: ułożeniem rąk, stóp, kolan, bioder i głowy, wyśmienicie się relaksuje pozwalając na rozluźnienie całego ciała. Efektem ćwiczeń jest lepsza świadomość ciała, równowaga, wyciszenie.
Po kilku latach na mojej drodze pojawiła się medytacja. Próby opanowywania rozgadanego umysłu podczas skupienia medytacyjnego pokazały mi, gdzie są wielkie obszary do pracy nad sobą. Na tej drodze nadal jestem na początku.
Kolejnym etapem było spotkanie z refleksologią. Zawsze fascynowały mnie umiejętności samodzielnego wspierania organizmu na drodze ku lepszemu zdrowiu.
A refleksologia daje mi takie narzędzia i wiedzę, które mogę wykorzystać w pomaganiu sobie i osobom wokół mnie. Ta terapia stała się moją nową drogą zawodową. Nowa jakość kontaktu z drugą osobą i poczucie bycia na właściwej ścieżce, wypełnia mnie wdzięcznością za dar refleksologii. Każde, nawet najdrobniejsze, polepszenie lub zmiana w zdrowiu klienta, napełnia mnie radością i daje mi siły do ciężkiej dla rąk, pracy. W mojej pracy staram się sięgać do doświadczeń moich nauczycieli i stosować rozwiązania najbardziej dopasowane do potrzeb w danej sytuacji.

Praca z własnym ciałem doprowadziła mnie także do spotkania z jogą, metodą dwupunktu, Reiki i TRE, Acces Bars.
Dla równowagi interesują mnie tematy związane z duchem, naszą egzystencją i "dotykiem nieznanego".

Jestem także koordynatorem ds. szkoleń W Centrum Refleksologii Integracyjnej zajmuję się takżę koordynacją szkoleń.

Zapraszam na zabiegi! Są one szansą dla ciała na odnalezienie zdrowia w sobie!